
30 listopada, w Galerii "Na poddaszu" naszej Uczelni, gościliśmy Małgorzatę Hryncewicz i Tomasza Nawrot – artystów, których nie tylko połączyło wzajemne uczucie, ale i miłość do sztuki.
Pani Małgorzata jest autorką zdjęć oddających piękno naszego miasta i okolic, a Pan Tomasz twórcą malarskich dzieł o tematyce marynistycznej. Obydwoje jednogłośnie twierdzą, iż ”Malowanie obrazów i robienie zdjęć nie oznacza, że rozumiemy wszystko, co widzimy. Jest to jedynie droga do przeniknięcia tajemnicy świata. Chcemy w nią wejść z pokorą, by siebie wyrazić”. Pani Małgosia wraz z Panem Tomkiem kilka lat temu przeprowadzili się do Piły.
Panią Małgosię urzekły krajobrazy, park miejski jak i położenie geograficzne naszego miasta. W szczególności jednak, rzeka Gwda w różnych porach roku.
Pani Małgosia ukończyła kurs fotograficzny. Świetnie operuje grą świateł, barw. Jest autorką strony facebookowej Piła nad Gwdą. Strona ta zyskała wielu sympatyków z regionu, a także z kraju i z zagranicy np. Włoch Niemiec, Anglii, Grecji.
Obserwatorzy strony są niezwykle wdzięczni za to, że mogą podziwiać miejsca przepełnione wspomnieniami, w których kiedyś żyli, czy też są im po prostu bliskie. „Interesuje mnie również historia Piły, jej losy przedwojenne. Lubię oddawać klimat takich miejsc” – mówi Pani Małgosia.
Natomiast Pan Tomek uraczył nas arcymistrzowskim oddaniem klimatu morza – tego łagodnego, jak i groźnego, wzburzonego. Zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudził tryptyk „Podczas burzy” i misternie namalowane statki.
Spotkanie uświetnił recital solowy Magdaleny Kujawskiej – studentki III roku Instytutu Stosowanych Studiów Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, która zaśpiewała przeboje Franka Sinatry i Marilyn Monroe.
Wystawie towarzyszyło motto jednego z amerykańskich producentów filmowych, legendy animacji i filmu, reżysera, scenarzysty, przedsiębiorcy, filantropa Walta Disneya „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Tym optymistycznym akcentem serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, którą można podziwiać do końca stycznia 2019 r. w godzinach pracy Biblioteki Głównej.
tekst i foto: Ewa Fijałkowska
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"