23. Rok Akademicki w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile uważam za otwarty! Te słowa Rektora dra hab. Donata Mierzejewskiego, prof. ANS, są jednoznacznym sygnałem rozpoczęcia kolejnych 10 miesięcy wytężonych działań akademickich.
Podczas przemówienia, Rektor przybliżył wydarzenia uczelniane na przestrzeni minionego roku oraz plany na obecny rok akademicki – mowa była m.in.: o blisko 10 700 absolwentach, o działalności naukowej w zakresie publikacji i konferencji międzynarodowych, o rozwoju współpracy międzynarodowej z 51. Krajami europejskimi i 12 azjatyckimi i południowoamerykańskimi, o modernizacji bazy dydaktycznej m.in.: Biblioteki Głównej, pracowni kryminalistycznej, farmie fotowoltaicznej, sali wypoczynku w Akademiku, jak również o planach rozwijania oferty dla studentów.
- Elementem, który spaja wszystkie te dziedziny jest wspólnota akademicka. W ANS w Pile najważniejsi są ludzie – studenci, pracownicy i wszystkie współpracuję z nami instytucje. Nasza wspólnota, poprzez kształcenie specjalistów i działania wspólne z biznesem, ma realny wpływ na region – na otoczenie gospodarcze oraz na społeczno-kulturalne. Spełniamy misję, która zapisana jest w naszej strategii, tworzymy symbiozę z regionem – dajemy naszą widzę, badania naukowe i specjalistów, a otoczenie społeczno-gospodarcze, pomaga nam kształcić praktyków – podkreślił Rektor.
O tej właśnie wspólnocie, mówili także goście, którzy wzięli udział w uroczystości m.in.: prof. dr hab. Stanisław Wrzosek – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Posłanka na Sejm – Maria Janyska, Prezydent Miasta Piły – dr Piotr Głowski oraz Wicestarosta Pilski - Arkadiusz Kubich.
Niezwykle ważnym elementem Inauguracji, było przekazanie nowego sztandaru ANS w Pile, który ufundowali członkowie Rady Uczelni – Krzysztof Wyrwa – Przewodniczący Rady, Dorota Piechowiak, Sławomir Ochodek, Miron Skrzeczkowski, dr hab. Wojciech Maliszewski, prof. ANS, dr Michał Bania.
Inauguracja roku akademickiego, to czas dokonania symbolicznej immatrykulacji studentów pierwszego roku studiów, ale to także czas przyznania nagród i wyróżnień. Szóstym w historii Uczelni tytułem i medalem LEGATUS ALMAE MATRIS, Senat Uczelni uhonorował Panów Józefa Jopka i Tomasza Jopka. Jak dało się słyszeć w odczytanej laudacji - Dzięki wysiłkowi Panów Józefa i Tomasza Jopków, możemy dzisiaj poszczycić się Akademickimi Mistrzami Polski w Judo. To dzięki ich szkoleniom i trenerskim wskazówkom, na szyje naszych studentów, każdego roku zakładane są medale – złote, srebrne, brązowe. Na uwagę zasługuje również wsparcie Józefa i Tomasz Jopków, podczas organizacji przez naszą Uczelnię prestiżowego wydarzenia sportowego, jakim są Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Wszystkie te działania pokazują, jak ważnymi ambasadorami sportowymi naszej Uczelni są dzisiejsi Laureaci.
Dyrektor Zarządzające SIGNIFY w Pile – Nikodem Maciejewski, kolejny raz wręczył Stypendium DIAMENT, które w tym roku trafiło do studencki kierunku pielęgniarstwo – Sabiny Płóciennik.
Sportowe stypendia studenckie wręczyła p. Grażyna Sobieraj – właścicielka firmy GRAPIL, która od lat wspiera sport akademicki.
W tym roku stypendium otrzymały:
Mec. Krzysztof Wyrwa z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych WYRWA I WSPÓLNICY s.c., również kolejny raz wręczył stypendia, które otrzymali:
Podczas Inauguracji nie mogło zabraknąć także studenckiego głosu. Nadszedł czas realizacji zamierzonych planów, satysfakcji z codziennie podejmowanych wyzwań, otwartości na zmiany i otaczający nas świat, budowania relacji, przyjaźni i współpracy. Gratulując naszym Pierwszakom, słusznego wyboru Uczelni, jestem przekonana, że z łatwością odnajdziecie się w nowym środowisku, które przez najbliższe lata, stanie się częścią Waszego życia. Zarówno, kadra dydaktyczna, pracownicy Uczelni jak i my - Samorząd Studencki, zachęcamy Was, do skorzystania ze wszystkich możliwości rozwoju, jakie daje ANS w Pile – podkreśliła Patrycja Koźlinka, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego.
W naukowy świat wprowadziła studentów oraz gości dr Alina Grochowalska z Katedry Kosmetologii, która przedstawiła wykład pt. „Skutki nieprawidłowego funkcjonowania lizosomów w komórkach organizmu człowieka”.
Uroczystość zakończył wyjątkowy koncert Chóru Akademickiego, pod batutą Maestro Karola Urbanka, wprowadzając w zachwyt zgromadzoną w Auditorium Maximum publiczność.
Jeszcze tylko Gaudeamus Igitur i można uznać, że czas studenckiej nauki, został oficjalnie rozpoczęty!
foto - już wrótce
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"