XIII Festwial Nauki wystartował!

Data: 01.04.2019 Kategorie: Ogólna
ENERGIA - to hasło, któremu podporządkowane są wszystkie wydarzenia XIII FESTIWALU NAUKI W PILE. Pierwszy dzień Festiwalu zaczął się bardzo energetycznym wykładem KAROLA WÓJCICKIEGO pt. CIEMNOŚĆ DNIA, ŚWIATŁA NOCY.
"Z patrzenia w gwiazdy jestem całkiem niezły", tak zaczął nasz Gość, który udowodnił, dlaczego warto patrzeć w niebo – nie tylko nocą, ale także za dnia. Uczniowie oraz studenci dowiedzieli się sporo o zaćmieniach słońca i o zorzach polarnych, obserwowanych przez Karola Wójcickiego na Islandii oraz w Norwegii. "Obserwacje nieba, mogą stać się pasją, dzięki której przemierzać będziecie wiele krajów w poszukiwaniu niezwykłych zjawisk" – przekonywał Gość Festiwalu.
Uśmiechy z twarzy uczestników spotkania, którzy wypełnili Auditorium Maximum PWSZ w Pile, długo nie schodziły. I o to chodziło, bo nauka jest fascynująca!
 
XIII Festwial Nauki w Pile "Energia" otworzył Prorektor dr hab. Jan Polcyn, prof. PWSZ w Pile oraz Starostwa Pilski - Eligiusz Komarowski.
 
KAROL WÓJCICKI - popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, pasjonat i fotograf nocnego nieba. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak zorze polarne czy całkowite zaćmienie Słońca. Regularnie rozdarty pomiędzy mroźną Arktyką, a polskimi Bieszczadami. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PAP.
 
Foto autorstwa Jaskółka Fotografia
 
 
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"