Umowa o współpracy w ramach kształcenia medycznego podpisana

Data: 30.10.2024 Kategorie: Ogólna

Współpraca w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a Akademią Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, właśnie została oficjalnie usankcjonowana.
30 września, Rektor UAM – prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz Rektor ANS w Pile – dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, sygnowali umowę, która dotyczy wspólnych działań, głównie w zakresie kierunku lekarskiego, prowadzonego przez UAM.

- Dziękuję za tak duże wsparcie zarówno pilskiej ANS, ale także władzom regionu, które widzą potrzebę utworzenia kierunku lekarskiego właśnie tutaj. Realizacja tego projektu przysłuży się nie tylko obydwu Uczelniom, ale także całemu regionowi. W świetle tego, co dzieje się z kierunkami lekarskimi, chcemy dobrze przygotować się do uruchomienia tego kierunku, współpracując w tym zakresie również z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Wierzę w to, że wszystkim nam uda się stworzyć wielkopolską markę w zakresie kształcenia medycznego. – podsumowała Rektor UAM w Poznaniu.

- Nasze Uczelnie współpracować będą w ramach wzajemnego wsparcia. Ze strony ANS w Pile, będzie to przede wszystkim udostępnienie bazy dydaktycznej nowoczesnych obiektów m.in. Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego oraz najnowszej pracowni mikrobiologii. Cieszę się, że dzięki tej współpracy, wzmocnimy pozycję regionalnego kształcenia medycznego. – podkreślił Rektor ANS w Pile.

W spotkaniu udział wzięli także parlamentarzyści: Poseł dr Piotr Głowski, Poseł Grzegorz Piechowiak, jak również: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - dr Paweł Owsianny, Wicestarosta Pilski - Stefan Kowal, Prezydent Miasta Piły - Beata Dudzińska, jak również Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile - Wojciech Szafrański oraz Grzegorz Marciniak - Prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Wszyscy uczestnicy spotkania, jednogłośnie podkreślali wymierne zyski płynące ze współpracy obydwu Uczelni oraz władz regionu, m.in. podniesienie jakości oraz dostępności usług medycznych dla społeczności miasta i powiatu.

Podczas wizyty nie zabrakło także ukazania kształcenia medycznego w praktyce, co najlepiej zobrazowały pokazy w Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego, prowadzone przez dr Kamilę Sadaj-Owczarek, Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"