- Rok akademicki 2024/2025, otwiera Jubileusz 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Przez blisko ćwierć wieku, nasza Uczelnia zmieniła się nie tylko pod względem bazy dydaktycznej, która tworzy obecnie rozległy kampus, ale przede wszystkim, w zakresie oferty studiów, rozwoju współpracy międzynarodowej, czy partnerstwa biznesowego.
Ta wystawa prezentuje, w skrócie, wszystkie etapy rozwoju naszej Uczelni. Dzięki temu historycznemu spacerowi, możemy wrócić do trudnych początków w roku 2000, kończąc na obecnych osiągnięciach, których nie zmieścilibyśmy w tej Galerii. Dla mnie to podróż sentymentalna, ponieważ od początku brałem udział w tworzeniu tej Uczelni, a obecnie z dumą mogę stwierdzić, że jesteśmy silnym, akademickim elementem regionu.
Tymi słowami, Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, otworzył w Galerii „Na poddaszu”, wernisaż wystawy stworzonej z okazji wejścia w Jubileusz 25-lecia Uczelni.
Podczas wernisażu, obecni byli pracownicy, studenci oraz przyjaciele Uczelni z partnerskich instytucji. – Za każdym razem, kiedy prowadzimy rozmowy z biznesowymi partnerami miasta, nowymi inwestorami, ważnym elementem tych rozmów, jest zapewnienie inwestorów o posiadaniu wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą podjąć zatrudnienie w nowych firmach. Kluczowa w tym procesie, jest właśnie pilska ANS, kierunki kształcenia, jakie Państwo prowadzicie, specjalistyczne przygotowanie studentów. Dziękuję za to, że Uczelnia potrafi elastycznie odpowiadać na potrzeby rynku oraz za wszystkie lata tak dobrej współpracy. – podkreśliła Prezydent Miasta Piły Beata Dudzińska.
- Trudno uwierzyć, że ANS w Pile wchodzi w 25. rok funkcjonowania. Pamiętam czasy, kiedy władze powiatu myślały o rozpoczęciu kształcenia w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Dzisiaj ANS w Pile, to bardzo ważny ośrodek akademicki. – podsumował Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Kazimierz Sulima.
Wystawa prezentuje ponad dwie dekady zmian i przeobrażeń – z obiektów po Wyższej Szkole Oficerskiej, do dzisiejszego, nowoczesnego kampusu akademickiego; od 5. specjalności – po dzisiejszych 12. kierunków i 17. specjalności studiów; od 1. umowy międzynarodowej po aktualnych ponad 50. umów z uczelniami na całym świecie; od 1. umowy o prowadzeniu studiów dualnych, po dzisiejszych kilkudziesięciu partnerów biznesowych, którzy wspierają Uczelnię w łączeniu teorii akademickiej ze specjalistyczną praktyką.
Wystawa prezentuje także życie studenckie, działania studenckich kół naukowych, początki studenckiej samorządności oraz trochę nauki z przymrużeniem oka…
Zapraszamy do Galerii „Na poddaszu”, gdzie wystawę oglądać można do końca stycznia 2025 roku.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"