Rozwija się współpraca z uczelniami w Turcji

Data: 23.01.2019 Kategorie: Ogólna

Od 4 do 18 stycznia, delegacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile uczestniczyła w wyjeździe typu Staff Training Mobility Programu Erasmus+. Celem był Istanbul Aydin University w Istambule. Delegację Uczelni tworzyli: dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile - Rektor PWSZ w Pile, dr Paweł Dahlke - Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów, mgr Łukasz Marczak - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Oprócz wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie strategicznego zarządzania uczelnią, Rektorzy obu instytucji podjęli decyzję o podpisaniu nowej umowy bilateralnej poszerzającej spektrum dotychczasowej współpracy. Umowa jest zwieńczeniem intensywnie rozwijającej się wymiany akademickiej i dotyczy wymiany naukowej, współpracy w ramach aplikowania i realizacji projektów naukowych badawczych oraz kooperacji w zakresie organizowania konferencji naukowych i współpracy wydawniczej, a także organizacji wydarzeń kulturowych.

W czasie pobytu w Istanbul Aydin University, Rektor naszej Uczelni podjął decyzję o przystąpieniu PWSZ w Pile do  EURAS – Euroazjatyckiego Konsorcjum Edukacyjnego, liczącego ponad 120 instytucji członkowskich z 49 krajów. Jednocześnie ustalono zasady uczestnictwa PWSZ w Pile w 3 największych na świecie międzynarodowych targach edukacyjnych EURIE.

W ramach warsztatów dotyczących wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze strategicznego zarządzania uczelnią, poruszono zagadnienia z zakresu:

  • kreowania, ewaluacji i modernizacji strategii internacjonalizacji uczelni;
  • działalności naukowej uczelni;
  • wdrażania międzynarodowych audytorów zewnętrznych do ewaluacji Wewnętrznego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia i pozyskiwania międzynarodowych certyfikatów jakości kształcenia;
  • harmonogramu oraz metodologii wdrażania, monitoringu, ewaluacji i aktualizacji strategii rozwoju w odpowiedzi na zmiany zachodzące na krajowym i międzynarodowym rynku edukacyjnym;
  • tworzenia i przystępowania do konsorcjów celowych;
  • polityki dokonywania wyboru strategicznych obszarów i regionów kooperacji w Erasmus KA107;
  • wdrażania programów kształcenia w ramach modelu Piątej Ramy Kwalifikacji (poziom ISCED 5).

Koszty realizacji wizyty pokryli uczestnicy delegacji ze stypendiów celowych na realizację mobilności STT otrzymanych ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

tekst i foto: Łukasz Marczak

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"