20 października (sobota), o godz. 16.00 zapraszamy do Auditorium Maximum PWSZ w Pile, na spotkanie z uczestnikami WYPRAWY NA PIK LENINA.
Alicja i Piotrek nie tylko opowiedzą o swoich przeżyciach podczas próby zdobycia siedmiotysiecznego szczytu Śnieżnej Pantery, ale otworzą także WYSTAWĘ FOTOGRAFICZNĄ dokumentującą tę niezwykłą przygodę.
Tego nie można przegapić!!!
Studencki Klub Górski Czogori pnie się coraz wyżej! Do jego osiągnięć należą takie ekspedycja jak m.in. „Mongolia - wyprawa w tajgę i step"; „Rowerem przez Kaukaz" i zdobycie Elbrusa, zdobycie szczytu Kazbek oraz liczne górskie wyprawy - „Włóczykij"; „Rajd do źródeł AZS", czy ostatni - „Szlak by to trafił". Mimo tego, że jego członkowie przyzwyczaili nas do nietuzinkowych ekspedycji, to ich następny cel okazał się prawdziwie wielkim wyzwaniem - przez Kirgistan/Tadzykistan, Pamir, Azję na szczyt Śnieżnej Pantery, czyli siedmiotysięczny PIK LENINA! Wyprawa ruszyła 7 lipca.
Niestety PIK LENINA nie okazał się łaskawy dla naszych (i nie tylko naszych) wspinaczy. Pogoda sprawiła, że żadna z ekip stacjonujących pod szczytem w tym okrasie, nie osiągnęła celu. Na "pocieszenie" Alicja i Piotr wspięli się na Pik Rozdzielnej - na wysokość 6210 m n.p.m.
"Mimo tego, że nie udało się nam zdobyć szczytu to uważamy, że wyjazd był bardzo udany. Na zboczach Piku Lenina zdobyliśmy tak duże doświadczenie, które jest o wiele bogatsze niż to, które posiadaliśmy dotychczas. Góra uświadomiła nam, że do zdobycia tak wysokich szczytów nie wystarczy dobra kondycja, odporność psychiczna i dobry sprzęt - do tego wszystkiego trzeba jeszcze odrobiny szczęścia".
Atrakcji naszym globtroterom jednak nie brakowało! Przeczytaj koniecznie:
Ekspedycję wspierała tradycyjnie PWSZ w Pile, a Patronat Honorowy nad nią objęli: Rektor PWSZ w Pile, Prezydent Miasta Piły oraz Wiceprezydent Gorzowa Wlkp.
Wyjazd został zakwalifikowany do projektu badawczego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - tym samym wyprawa nabrała charakteru naukowego. Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologii Gastroenterologicznej i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego wraz z Zakładem Fizjologii Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu prowadziła, na uczestnikach ekspedycji, badania związane z uwarunkowaniami genetycznymi podatności na wystąpienie choroby wysokościowej. Projekt badawczy obejmuje wiele innych wypraw górskich takich jak zdobycie Mont Everest, Cho Oyu.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"