
- To duże wyróżnienie, za które bardzo dziękuję. Nasza uczelnia edukuje i uczy, integruje również naszą społeczność lokalną i wpływa na cały powiat pilski, a także poza jego granice. Naszym ogromnym sukcesem ostatnich lat są także studia dualne, które uruchomiliśmy. Studenci mając praktyki w lokalnych firmach, jednocześnie przygotowują się w nich już do pracy – powiedział Rektor prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski.
Pilska uczelnia od 18 lat jest jednym z najbardziej aktywnych lokalnych i regionalnych ośrodków nie tylko edukacyjnych na poziomie wyższym, ale także kreatorów i stymulatorów bogatego życia społecznego.
PWSZ w Pile przekazuje idee kultury i humanizmu, należące do kanonu kultury akademickiej, (działalność chóru, cenionego w kraju i poza jego granicami, pikniki i eventy edukacyjne). Oferta Festiwali Nauki, realizowanych od 2007 r.,poszerza z kolei dostęp do wyjątkowych wydarzeń, wykładów otwartych i spotkań z niekwestionowanymi autorytetami świata kultury i nauki.
Tu kultywowane są wartości ogólnohumanistyczne, których kulturową implikacją jest np. wolontariat, praca z najmłodszymi w ramach Akademii Młodych Odkrywców, akcje krwiodawstwa i DKMS.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"