
Tematyka przemocy rówieśniczej nabiera dziś szczególnego znaczenia – zarówno z perspektywy zdrowia psychicznego, jak i funkcjonowania społecznego młodzieży. Coraz większe zainteresowanie skalą i charakterem tego zjawiska w ujęciu lokalnym stało się impulsem do pogłębionej analizy problemu.
Choć przemoc rówieśnicza od wielu lat stanowi przedmiot badań na poziomie ogólnokrajowym, większość dostępnych danych pochodzi z raportów fundacji oraz organizacji pozarządowych. Wciąż jednak brakuje aktualnych i szczegółowych opracowań dotyczących konkretnych społeczności lokalnych.
Odpowiadając na tę potrzebę, w ramach cyklu seminariów „Przerwij ciszę” – organizowanego przez Katedrę Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pile – przeprowadzono badania wśród młodzieży pilskich szkół.
Wyniki tego przedsięwzięcia zostały zebrane w raporcie pt. „Przemoc rówieśnicza w środowisku szkolnym na terenie m. Piła – Raport”. Autorką opracowania jest Magdalena Borowiak z Katedry Kryminalistyki ANS w Pile.
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania i refleksji nad skalą zjawiska w naszym lokalnym środowisku.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"