Festiwalowe czwartki to tradycyjnie pokazy, doświadczenia, eksperymenty - słowem „Nauka z przymrużeniem oka”, która przyciągają setki uczniów do PWSZ w Pile. Ponieważ tematem przewodnim tegorocznego XIII Festiwalu Nauki jest ENERGIA, to właśnie o różnych płaszczyznach energii mówili wykładowcy i studenci Uczelni.
Było wiele o energii odnawialnej, o ogniwach fotowoltaicznych i wodorowych, o energii wiatrowej, o wpływie światła na energię – co starali się pokazać pracownicy Instytutu Politechnicznego PWSZ Piła. Ekonomia mówiła o potrzebach energetycznych kraju, natomiast humaniści o dzieleniu się energią (SKN Pracy Socjalnej Auxilia), jak i o synergii. Kierunki medyczne pokazały mi.n., jak energia fizyczna wpływa na układ krążenia, a dzięki spotkaniom w Centrum Symulacji Medycznych, uczniowie zobaczyli, na nowoczesnych monitorach, parametry energii ludzkiego organizmu.
To jednak nie wszystko. Podczas tego dnia rozmawialiśmy o cyfrowych tachografach, o geodezji, o układach hydraulicznych, o chemii, o kosztorysowaniu, ale także o zmianach klimatycznych i problemie głodu na świecie. Świętowaliśmy z ratownikami medycznymi 100-lecie Polski Czerwony Krzyż (PCK) oraz poszukiwaliśmy dawców szpiku podczas akcji Fundacji DKMS.
RaceRunning Złotowianka, przedstawiła także nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych, czyli mobilery – sprzęt do racerunningu.
Uczniowie mogli również spotkać się z naszymi studentami zagranicznymi Erasmus Programme in Piła, Poland, w ramach Erasmus Day i poznać kulturę wielu krajów – nie tylko europejskich.
Wielkim zainteresowaniem cieszył się panel przeprowadzony przez naszych coachów i trenerów biznesu z Biura Karier, dotyczący m.in. planowania kariery zawodowej i sztuki negocjacji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, za to, że chcieliście razem z nami odkrywać tajemnice świata nauki podczas XIII Festwialu Nauki w Pile "Energia"!
Foto Jaskółka Fotografia
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"