
9 grudnia kampus akademicki PWSZ w Pile zyskał dodatkowy obiekt, który odpowiada najbardziej zaawansowanym potrzebom dydaktyki na kierunkach medycznych. CENTRUM FIZJOTERAPII to jedyny taki obiekt w północnej Wielkopolsce, w którym prowadzona będzie specjalistyczna działalność dydaktyczna, naukowa i badawcza.
Całość inwestycji w wysokości 3 402 tys. zł. sfinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Przecięcia wstęgi w Centrum Fizjoterapii dokonali m.in. Podsekretarz Stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. dr hab. Marek Ratajczak, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia - Cezary Rzemek, Senator RP - Mieczysław Agustyn, Poseł na Sejm RP - Adam Szejnfeld, Starosta Pilski - Mirosław Mantaj, jak również Rektor PWSZ w Pile - prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski oraz były Rektor Uczelni - prof. dr hab. Adam Marcinkowski, pod rządami którego rozpoczęto całą inwestycję.
Prof. Ratajczak podkreślił racjonalizm PWSZ w Pile w realizacji inwestycji doskonalących kształcenie praktyczne, szczególnie w czasach, kiedy uczelnie borykają się z niżem demograficznym. Znaczenie praktycznego kształcenia specjalistycznych kadr pokreślił także Podsekretarz MZ Cezary Rzemek, który docenił możliwości jakimi dysponuje PWSZ w doskonaleniu umiejętności przyszłych fizjoterapeutów.
Po zapoznaniu się z prezentacją o Centrum Fizjoterapii, którą przedstawiła dr Małgorzata Wójcik - pełnomocnik Dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia ds. Centrum, zaproszeni goście - do których należeli także przedstawiciele środowisk samorządowych, medycznych, sportowych oraz reprezentanci biznesu, mogli sami przekonać się, jak wygląda najmłodszy obiekt Uczelni, w którym znajduje się m.in. jedyna w tej części Wielkopolski kriokomora do krioterapii ogólnoustrojowej.
Obecność Podsekretarza Stanu MNiSW, stała się także okazją do wręczenia pracownikom PWSZ złotych medali za długoletnią służbę, nadanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Medalami wyróżnieni zostali: Hanna Szuster, Jerzy Sadowski oraz Maciej Myszkowski.
INFORMACJE O INWESTYCJI
W Centrum Fizjoterapii znajdują się nowoczesne specjalistyczne pracownie, w których studenci doskonalić będą swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: elektroterapia; światłolecznictwo; ciepłolecznictwo; terapia z wykorzystaniem pola magnetycznego i ultradźwięków, a także laseroterapia, hydroterapia, kinezyterapia oraz masaże.
DOFINANSOWANIE INWESTYCJI Z BUDŻETU PAŃSTWA
Wniosek o przyznanie dotacji celowej na inwestycję złożono w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w lutym 2011 r. w grudniu 2012 r. zawarta została umowa o udzieleniu dotacji celowej z budżetu państwa. Łączny, rzeczywisty koszt inwestycji wyniósł 3 402 tys. zł.
OKRES REALIZACJI INWESTYCJI
Okres realizacji inwestycji: 1 luty - 15 listopad 2013 r. Inwestycja stanowi drugi i zarazem ostatni etap modernizacji całego budynku „F". Etap pierwszy w efekcie, którego utworzono Auditorium Maximum zakończony został w 2011 r.
ZAKRES I PRZEDMIOT INWESTYCJI
Podstawowym celem inwestycji jest zwiększenie dostępności i podniesienie jakości kształcenia kadr licencjackich dla potrzeb gospodarki Subregionu Pilskiego. Uczelnia dążyła więc do stworzenia bazy materialnej i warunków zapewniających optymalną i skuteczną realizację procesu dydaktycznego na kierunkach Fizjoterapia oraz Ratownictwo Medyczne, realizowanych w ramach Instytutu Ochrony Zdrowia w PWSZ w Pile.
fot. Łukasz Marczak
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"