Miał być skrypt dla studentów, a skończyło się na blisko 1000 stron nowoczesnego podręcznika - nie tylko dla studentów, ale także dla prowadzących zajęcia i pasjonatów. Mowa o publikacji KRYMINOLOGIA. TEORIA I PRAKTYKA, który już niedługo dostępny będzie na rynku wydawniczym.
Promocja tej wyjątkowej publikacji odbyła się podczas II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Criminology and Social Problems in Times of Change. Theory, Method and Practice". Redaktorzy naukowi – dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW, dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS i dr hab. Piotr Chomczyński, prof. ANS, rozmawiali z Aleksandrą Małek – wydawczynią PWN o procesie powstawania tej wyjątkowej publikacji.
Punktem wyjścia do rozmów stała się statystyka - 3,5 roku pracy, 3 redaktorów naukowych, 35 autorów, 47 rozdziałów. Książka podzielona jest na 5 rozdziałów zawierających treści z zakresu: teorii kryminologicznych, fenomenologii kryminalnej, wiktymologii, zapobiegania przestępczości, badań kryminologicznych.
Na pytanie - jak zebrać tak wielu autorów, z tak różnych dyscyplin i różnych ośrodków naukowych – redaktorzy odpowiedzieli wprost, że każdy z nich jest kryminologiem, ale wywodzącym się z różnych dziedzin m.in. prawa, resocjalizacji, socjologii. Każdy miał swoje kontakty do autorów, mogących zainteresować się konkretnym tematem. Najważniejsza była jednak praca zespołowa, pozwalająca stworzyć publikację według określonego wzorca. Nie było to zadanie łatwe, ale udało stworzyć podręcznik, z którego korzystać mogą studenci i wykładowcy z różnych ośrodków naukowych w kraju.
Co ważne, nie jest to standardowy podręcznik. Odbiorcy znajdą w nim wiele map, zdjęć, ciekawostek, kodów QR, odsyłających do dodatkowych źródeł. Jest to więc kompleksowe wydanie, które dzięki wsparciu Rektorów – ANS w Pile, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Łódzkiego, opublikowane zostało w bardzo innowacyjnej formie.
O interdyscyplinarności tego wydania, czytelnicy będą mogli przekonać się już wkrótce, a sami redaktorzy naukowi zapowiadają, że już myślą o kolejnym tomie.
Publikację znaleźć można na stronach PWN.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"