
I Wielkopolski Kongres Gospodarczy to wydarzenie zorganizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego pilska edycja odbyła na terenie strefy ekonomicznej, która doskonale ukazała dynamiczny rozwój regionu.
Kongres składał się z wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których głos zabrali doświadczeni specjaliści, odpowiedzialni za budowanie regionalnych strategii rozwoju oraz współpracę podmiotów funkcjonujących w obrębie lokalnych rynków.
Ważnym głosem w dyskusji, był także głos przedstawicieli środowiska akademickiego. PWSZ w Pile reprezentowali: Rektor – prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, Prorektor – dr Paweł Dahlke oraz Kierownik Biura Karier i Praktyk Studenckich – mgr Emilia Lewicka-Kalka.
Dr Dahlke przedstawił m.in. dobre praktyki Uczelni w zakresie współpracy z przedsiębiorcami, czyli istotę i rangę studiów dualnych, które są bardzo cenione przez pracodawców. Prorektor wskazał na konieczność praktycznego przygotowania studentów do wykonywania specjalistycznego zawodu - już podczas studiów. To właśnie czyni PWSZ w Pile prekursorem studiów dualnych w regionie i jedną z najbardziej prężnie działającą uczelni w tym zakresie w kraju.
Obecnie nasza Uczelnia ma podpisanych 39. umów z przedsiębiorcami, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie, również lokalnego rynku pracy, na kadry inżynierskie.
Efekty tej współpracy doceniają firmy partnerskie PWSZ w Pile, o czym mówił m.in. Tadeusz Dardas – Dyrektor Zakładu Komponentów Signify (Philips Lighting Poland), ale także Edmund Pilawski – Prezes Zarządu Firmy Plastmet. Prezes Pilawski, w rozmowie z Prorektorem, podkreślił, że współpraca z Uczelnią okazała się dla niego idealnym rozwiązaniem, które wzbogaciło firmę o wielu wyspecjalizowanych pracowników z branży - właśnie dzięki równoczesnemu połączeniu wiedzy akademickiej z praktyką. Takie opinie przedsiębiorców, są najlepszą wizytówką działań naszej Uczelni.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"