Uprzejmie informujemy, że do dnia 13 kwietnia 2018 r. trwa nabór uzupełniający wniosków PRACOWNIKÓW zainteresowanych uczetnictwem w wyjazdach typu STA (Staff Teaching Assignments) Program Erasmus+ | KA103 "Mobilność studentów i pracowników uczelni – współpraca z krajami programu."
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami przed rozpoczęciem wypełniania wniosku.
STA - wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych na uczelniach w krajach programu. Wykładowcy mogą wyjeżdżać tylko do zagranicznych szkół wyższych, z którymi PWSZ w Pile podpisała umowy międzyinstytucjonalne. Nauczyciel akademicki ma obowiązek przygotować indywidualny program mobilności TEACHING MOBILITY AGREEMENT dotyczący nauczania za granicą, który musi zostać zatwierdzony przez uczelnię wysyłającą i goszczącą. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich muszą być zawsze integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni. Pracownik na wyjeździe zobowiązany jest przeprowadzić nie mniej niż 10 godzin zajęć dydaktycznych w tygodniu.
UWAGA:
Jeżeli wyjazd w E+ koliduje z realizacją zajęć dydaktycznych przewidzianych w planie studiów oraz pensum dydaktycznym/umowie pomiędzy Uczelnią a prawnikiem, pracownik zobowiązany jest realizacji tychże zajęć w innym terminie ustal onym z Dyrektorem Instytutu/Kierownikiem Jednostki Międzyinstytutowej.
Stypendium
Stypendium Programu Erasmus+ (dalej stypendium) jest finansowane ze środków Unii Europejskiej przekazanych Uczelni za pośrednictwem Narodowej Agencji Programu Erasmus. Stypendium przyznawane jest pracownikowi w celach edukacyjnych (w tym w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych za granicą lub uczestnictwa wszkoleniu prowadzącym do podnoszenia niezbędnych kwalifikacji zawodowych). Stypendium ma charakter uzupełniający i przyznawane jest w formie ryczałtu przeznaczonego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w zagranicznej uczelni partnerskiej, nie zakłada, zatem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą, podróżą, ubezpieczeniem na czas pobytu, pozyskaniem wizy lub innego dokumentu pozwalającego na pobyt w Instytucji partnerskiej.
Przykład proprawnie opisanego progamu (dla 1 dnia)
Wykład (3 godz.) na temat: Fiscal policy in Poland – critical evaluation.
Celem wykładu jest zapoznanie z polityką fiskalną rządu polskiego w okresie ostatnich kilkunastu lat. W wykładzie zostaną omówione podstawowe wskaźniki makroekonomiczne dla Polski w latach 2000-2017 (czyli przed i po akcesji do Unii Europejskiej). Na tym tle pokazane zostaną konkretne działania związane z wydatkami budżetowymi, polityką podatkową, społeczną i innymi związanymi z finansami publicznymi. Dokonana zostanie także analiza komparatywna sytuacji makroekonomicznej Polski i Czech oraz próba oceny wpływu rządów dwóch w/w państw na kształtowanie rozwoju gospodarczego. W wykładzie zostanie wykorzystana prezentacja Power Point oraz takie metody dydaktyczne, jak dyskusja, pogadanka, case study i inne. Po wykładzie przewidziana jest czas na wspólną debatę.
Informacje uzupełniające
W chwili aplikowania o wyjazd E+ pracownik ma obowiązek uzyskać zgodę bezpośredniego przełożonego na uczestnictwo Programie, a następie jej ponowienie w okresie do 1 miesiąca przed rozpoczęciem wyjazdu.
Wyjazdy STA trwać mogą od 5 dni do 6 tygodni, przy czym Uczelnia finansuje wyłącznie wyjazdy trwające 5 dni roboczych + maksymalnie 2 dni na podróż do i z miejsca realizacji wyjazdu.
Oceny wniosków dokonuje Komisja ds. ST
Zasady uczestnictwa: