Tradycyjnie festiwalowe czwartki należą do studentów i wykładowców, którzy w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawiają zawiłości świata nauki. A wszystko to pod hasłem NAUKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA, czyli o wiedzy ekonomicznej, medycznej, humanistycznej i technicznej na wesoło.
Nie zabrakło więc fizyki zabawek, fizyki jądrowej czy doświadczeń fizycznych. To jednak tylko część atrakcji, które przegotował prof. Stanisław Różański ze swoimi studentami dla uczniów szkół - nie tylko pilskich, którzy bardzo licznie odwiedzili PWSZ w przedostatni dzień VI Festiwalu Nauki. Wśród eksperymentów zobaczyć można było także komorę mgłową oraz wybuchającą beczkę - czyli zjawisko implozji.
Doświadczenia chemiczne oraz robotyka, prowadzone przez MAŁEGO INŻYNIERA, najbardziej zaciekawiły uczniów szkół podstawowych, którzy z wielkim zdziwieniem przyglądali się m.in. zmiennym barwom cieczy. Nauki ścisłe wyjaśniali także studenci z elektrotechniki , na bazie prac inżynierskich oraz studenci mechaniki i budowy maszyn, którzy przybliżyli tematykę silników spalinowych. Nie zabrakło także laboratoryjnych badań betonu, m.in. badań nad wytrzymałością betonu metodą nieniszczącą oraz opisu przeróznych materiałó budowlanych, które przedstawili studenci z SKN "Sowa".
Zwolennicy nauk medycznych mogli nie tylko dowiedzieć się jak wygląda praca pielęgniarki na sali operacyjnej, ale także zrelaksować się dzięki choreoterapii i wizualizacji przy muzyce lub skorzystać z masażu. Dla nieco bardziej aktywnych studenci fizjoterapii przygotowali porady - jak zorganizować małą siłownię w domu.
Ciekawym doświadczeniem były również cyfrowe zabawy z fotografią, które w niezwykle zabawny i obrazowy sposób poprowadzili pracownicy Centrum Sieciowo-Komputerowego.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, chcąc przez chwilę wcielić się w rolę studentów, korzystali chętnie z wykładów otwartych m.in. dotyczących sposobów rozwiązywania konfliktów, mowy ciała, czy najciekawszych kultur narodów Azji.
Nie były to jednak wszystkie atrakcje przygotowane przez Uczelnię. Prawdziwych emocji dostarczył bowiem pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu studentów i wykładowców kierunku ratownictwo medyczne, jednostki straży pożarnej oraz karetki pogotowia - więcej informacji na temat symulacji wypadku samochodowego znaleźć można TUTAJ
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"