
W dniach 16 i 17 czerwca 2009 r. Biblioteka Główna pilskiej PWSZ gościła dyrektorów i przedstawicieli bibliotek dwudziestu państwowych wyższych szkół zawodowych. Odbywające się w tym terminie seminarium poświęcone zostało refleksji na temat „Biblioteka uczelniana-biblioteką jakości".
Potrzeba zarządzania jakością i dbanie o dobry wizerunek biblioteki jest sprawą o fundamentalnym znaczeniu dla tego środowiska zawodowego. Dążenie do wysokiej jakości, w ocenie uczestników spotkania, wymaga kompleksowego podejścia i objęcia wszystkich komponentów systemu uczelnianego - także biblioteki i pracujących w nich bibliotekarzy. Fragmentaryczne traktowanie uczelni, z pominięciem biblioteki, uniemożliwia uznanie jej za uczelnię jakości, gdyż, w myśl wytycznych zawartych w jakościowych normach ISO, działania muszą dotyczyć całej placówki, a nie wybranych elementów.
Podczas nadzwyczaj owocnych obrad, referaty wygłosili: dr Artur Jazdon i mgr Hanna Andruszko z UAM w Poznaniu, dr inż. Arkadiusz Liber z Politechniki Wrocławskiej, mgr inż. Adam Jeske z Firmy MaxElektronik oraz mgr Alina Nowak z PWSZ w Pile.
Swoimi doświadczeniami z zakresu problematyki funkcjonowania bibliotek PWSZ podzieliła się Pani Marzena Dziołak z PWSZ w Białej Podlaskiej oraz Pani Zenona Mrożek z PWSZ w Raciborzu. Ponadto zaprezentowany został system biblioteczny ARFIDO i baza czasopism pełnotekstowych INFOR.
Część merytoryczną o niezwykłej wartości, uzupełniły spotkania integrujące środowisko. Ze szczególnym zainteresowaniem Gości spotkała się wycieczka do barokowego Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"