
21 listopada kolejny raz Zakład Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Pile, Oddział SIMP w Pile oraz Koła SIMP Spawalników przy PWSZ w Pile, udowodnili jak szerokim zagadnieniem jest spawanie metali. Wymagania, badania i nowe technologie to temat przewodni szóstego już Seminarium, które każdego roku gromadzi krajowych i zagranicznych specjalistów wiodących prym na rynku usług spawalniczych.
Seminarium jest atrakcyjne nie tylko ze względu na możliwość podnoszenia kompetencji. Ukazuje ono jednocześnie, że branża spawalnicza rozwija się w zaskakującym tempie. Przekonać mogli się o tym zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy do południa mogli zobaczyć jak wyglądają najnowsze sprzęty spawalnicze oraz porozmawiać z przedstawicielami znanych marek oraz wykładowcami Instytutu Politechnicznymi, jak również osoby profesjonalnie zajmujące się tą dziedziną.
W godzinach popołudniowych odbył się panel dla specjalistów z branży. Poruszana tematyka dotyczyła m.in. zmian zasad egzaminowania spawaczy; symulatorów spawania GSI SLV; wysoko wydajnego spawania metodą MIG/MAG; nowych wdrożeń z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów spajania.
Tradycją Seminarium są również spektakularne pokazy spawania – tym razem prezentowane m.in. przez takie firmy jak: SLV HALLE, PUH TEST, MERKLE, ESAB, FRONIUS, AIR LIQUIDE, TERMETAL PIŁA, TUV NORD POLSKA, UNIMETAL ZŁOTÓW, ABICOR, BINZEL.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"