Udar mózgu i SM tematem konferencji

Data: 02.06.2017 Kategorie: Ogólna

Już drugi raz Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, zorganizował konferencję poświęconą chorobom neurologicznym. Tematyka dotycząca udaru mózgu i stwardnienia rozsianego, zgromadziła w auli Uczelni ponad 160 lekarzy, wykładowców akademickich oraz specjalistów z kraju. W konferencji udział wzięli także studenci kierunków medycznych PWSZ w Pile, którzy w swojej praktyce być może spotkają się z pacjentami, dotkniętymi tymi chorobami.

Konferencja stała się miejscem kompleksowego przedstawienia problematyki chorób neurologicznych – mowa była o przyczynach i objawach udaru mózgu, o przebiegu leczenia, ale także o rehabilitacji.
Przybliżono takie zagadnienia jak m.in.: genetyczne podłoże udaru mózgu (prof. Jolanta Dorszewska); udar niedokrwienny mózgu (prof. Małgorzata Wiszniewska); aktywność fizyczna w prewencji pierwotnej i wtórnej udaru (dr Małgorzat Wójcik); leczenie stwardnienia rozsianego (lek. Andzelika Domagalska); kriokomora w leczeniu SM i innych chorobach neurologicznych (mgr Patryk Gołebiewski).

Kolejny raz spotkanie specjalistów w PWSZ w Pile, otworzyło nowe spojrzenie na choroby, które coraz częściej dotykają naszego społeczeństwa, jak również stało się doskonałym forum wymiany informacji o najnowszych badaniach w tym zakresie, prowadzonych nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Konferencja, prowadzona przez prof. nadzw. dr hab. n. med. Małgorzatę Wiszniewską oraz prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewę Żekanowską, zorganizowana została przez Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Wielkopolską Izbę Lekarską.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"